15 Temmuz Demokrasi ve Mili Birlik Günü

Yazar: ugm5p

15 Temmuz Demokrasi ve Mili Birlik Günü etkinlikleri kapsamında; İl Müdürlüğü tarafından Gedik Ahmet Paşa İl Halk Kütüphanesi’nde “15 Temmuz” konulu kitap sergisi düzenlendi. Serginin açılışı 13 Temmuz’da İl Müdürümüz Mehmet Tanır protokol ve katılımcılar tarafından yapıldı. Sergide; 15 Temmuzla şiir, bizzat 15 Temmuz’u yaşamış olanların ağzından hatıralar, şiirler, devlet belgelerinde 15 Temmuz, şiirler, vb. 15 Temmuz ile ilgili yazılmış 45 kitabın yer alıyor.

İl Müdürümüz Tanır “15 Temmuz hain kalkışması milletimizin birikimini ve ülkemizin geleceğini tehlikeye atmıştır. Cumhurbaşkanımızın kararlı tutumu ve milletimizin dik duruşuyla bir ucu yurt dışında bir ucu ülkemizde olan vatan hainlerinin vatanımıza olan saldırısı boşa çıkarılmıştır. İl Halk kütüphane müdürü Abdullah Aytekin’i ve kütüphane personelimizi tebrik ediyorum. 1 hafta boyunca sürecek sergi: milletimizin şanlı mücadelesini kayıt altına alma ve tarihe not düşmek adına önemli buluyoruz.” dedi.”

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında; Gedik Ahmet Paşa İl Halk Kütüphanesinde “15 Temmuz Kitap Sergisi” açıldı.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında; Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’in bizzat açılışını gerçekleştirdiği Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Anadolu Ajansı işbirliğiyle düzenlenen “15 Temmuz Milli Direnişi Unutmadık, Unutturmayacağız” adlı fotoğraf sergisine, Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversite’nin düzenlendiği Eski Sağlık Bakanı Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ’ın konuşmacı olduğu konferansa, ardından “15 Temmuz Demokrasi Destanı” adlı sergiye İl Müdürü Mehmet TANIR katıldı.