Afyon'a nasıl gelinir?

Afyonkarahisar; Anadolu’nun batısında karayolu ve demiryolu ulaşımı açısından ülkemizin önemli kavşak noktası konumundadır. Doğu Anadolu’yu ve Karadeniz Bölgesini Ankara üzerinden İzmir ve Antalya gibi metropollere ve önemli tatil yörelerine bağlayan ulaşım güzergahı ile İstanbul, Kocaeli gibi Türkiye’nin en önemli ve büyük sanayi bölgelerini Bilecik ve Kütahya üzerinden, Ege bölgesi ve Akdeniz’e bağlayan ulaşım bağlantıları Afyonkarahisar’da kesişmektedir.

-Karayolu Ulaşımı

Afyonkarahisar ili; Ankara’ya 256 km, İstanbul’a 460 km, İzmir’e ise 327 km uzaklıktadır. Afyonkarahisar ilinde karayolu ulaşımı diğer ulaşım ağlarına oranla daha fazla gelişmiştir. Önemli ulaşım akslarının odak noktası olan Afyonkarahisar, konum itibariyle Ankara’yı İzmir’e ve Antalya’yı Eskişehir ile İstanbul’a bağlayan bir kavşak konumundadır.

Araba ile gelecekler ziyaretçiler çevresindeki Eskişehir, Konya, Isparta, Denizli, Uşak ve Kütahya illerinin bulunması açısından kolaylıkla karayolu bağlantısı bulmaktadır.

Otobüs ile gelmek isteyenler için ise birçok firmanın hizmet sağladığı bu şehire ulaşmak oldukça kolaydır.

Adres : Otogar Tesisleri Ertuğrulgazi Mah. Küme Evler No:3 Merkez/Afyonkarahisar

Tel.: 0(272) 229 9010

Faks: 0(272) 229 9011

-Demiryolu Ulaşımı

Afyonkarahisar, Türkiye’de dört ayrı demiryolu hattının birleştiği noktada bulunan tek il merkezi olma özelliğini taşımaktadır. İl merkezi demiryolları ile komşu illerden Konya, Isparta, Denizli ve Kütahya illerine doğrudan, Eskişehir, Uşak’a Kütahya, Burdur’a Isparta il sınırı içerisinde geçerek bağlanmaktadır.

Adres: İstasyon Cad. Ali Çetinkaya Mah. Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 213 7919

Tren seferleri için tıklayınız.

-Havayolu Ulaşımı

Afyonkarahisar il sınırlarında olmayan ancak Afyonkarahisar’a da hizmet eden Zafer Bölgesel Havalimanı; Kütahya il merkezine 45, Afyonkarahisar il merkezine 55, Uşak il merkezine yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Zafer Havalimanı’ndan yurtiçi sadece İstanbul’a sefer düzenlenmekte olup yurtdışı uçuşları bulunmamaktadır.

Her gün İstanbul’dan kalkış saati 10.55 /Zafer Havalimanına geliş ssati 12:10

Zafer Havalimanı’ndan kalkış saati 13.05/ İstanbul’a geliş saati 14:15

olmak üzere seferler düzenlenmektedir.

Zafer Havalimanı’na Servis bilgisi için tıklayınız.

Adres: 43800 Alibey/Altıntaş/Kütahya

 

Telefon: 444 3 937