Ukraynalı Önemli Dergi Editörleri Afyonkarahisar’da

Yazar: ugm5p

Kültür ve Turizm bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 29 Şubat ve 1 Mart 2020 tarihleri arasında ilimizde Ukraynalı önemli dergi editörlerine termal turizmi tanıtımı gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar’ı yurtdışında etkin tanıtma amacıyla vali Mustafa Tutulmaz’ın himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından çalışmalar yürütülüyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının gücünün etkili değerlendirildiği info turu termal ve spa ağırlıklı ve İhtisas tanıtımı niteliğinde gerçekleşti. Dergi editörleri otellerde masaj, cilt bakımı, sauna, termal havuz deneyimi yaptılar. Termal otellerin spa ve termal bölümlerinde incelemede bulundular.

Ukrayna’nın önemli basılı ve online life-style dergisi adlı yayından editör Diana Liza Balynska, kadın ve lifestyle internet dergisi adlı yayından editör Viktoriia Ukrainki.ua Pasichnyk, Ukrayna’nın kış turizmi dergisi ve ülkedeki tek spa ve wellness yayını adlı yayından editör Yuliia Mala, Ukrayna’nın en Mijnarondiy Turizm Spa and Wellness büyük haber ajanslarından editör Svitlana Melnychuk, kadın ve sağlık sağlık Ukrinform’ dergisi adlı yayından Nataliia Yemelina isimli basın mensuplarından oluşan 5 kişilik seçkin basın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü programı ve rehberliğinde Afyonkarahisar’ın termalini, spa hizmetlerini ve şehir merkezini incelediler. UNESCO gastronomi şehri Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerini tattılar.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, müze müdürü Mevlüt Üyümez, il müdürülüğü personelleri Ertuğrul Demir ve Kadir Beşer’in eşlik ettiği basın grubu özellikle Afyonkarahisar’ın termal zenginliğine hayran kaldılar. Basın grubuna kale çevresi ve tarihi konakların da tanıtımı yapıldı. Dergi editörleri dergilerinde Afyonkarahisar’a özel bir yer vereceklerini belirtti. Grup ilgilerinden dolayı başta Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz olmak üzere İl müdürü Mehmet Tanır ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Kültür ve Turizm Bakanlığının organize ettiği info turu termal sağlık ve SPA ağırlıklı olarak 28 Şubat- 03 Mart 2020 tarihleri arasında Yalova, Bursa, Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul illerini kapsıyor.